slide3
KENTSEL
DÖNÜŞÜM
KREDİLENDİRME
slide4
PROJELENDİRME
HİZMETLERİ
slide7
DEPREM
RİSK
RAPORU
slide6
KENTSEL
DÖNÜŞÜM
İŞLEMLERİ
slide2
KENTSEL
DÖNÜŞÜM
HUKUK
slide1
KENTSEL
DÖNÜŞÜM
DANIŞMANLIK
<< >>
Artı Kentsel Dönüşüm Ofisi
Son Haberler

Kentsel dönüşüm projelerinde kira yardımı ve kentsel dönüşüm kredisi daire başı üst limitleri belli oldu.

Devamını oku...Kentsel dönüşüm yasasının getirdiği avantajlardan yararlanmak için öncelikle yapılması gerekenler nelerdir?

 Devamını oku...

 


Tüm Haberler 

Bağlantılar

   

Antik Proje, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 6306 sayılı kanun kapsamında riskli yapıların tespiti için yetki verilen özel kuruluştur.

Devamını oku...  

Kentsel Dönüşüm Hakkında

KENTSEL DÖNÜŞÜM NEDİR?

Kentsel dönüşüm yasası olarak adlandırılan yasa 6306 SAYILI AFET VE DEPREM RİSKLİ YAPILARIN YENİLENMESİ ile ilgili kanundur.

Binanız deprem riskli ise ya da ekonomik ömrünü tamamladıysa bu kanun çerçevesinde Türkiyenin tamamında binalarınızı yenileyebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkili kuruluşu olan Antik proje artı kentsel dönüşüm ofisi’ne başvurmaktır. Başvuruyu yaptıktan sonra kentsel Dönüşüm süreci başlamış oluyor.
Binadan sadece bir daire sahibinin başvurması süreci başlatmak için yeterlidir.

Başvurunun ardından binada gerekli incelemeler yapılıp binanızın yenilenip yenilenmeyeceğini,veya güçlendirme olup olamayacağı ile ilgili teknik raporu hazırlayıp sizin adınıza bakanlığa teslim ediyoruz.bakanlıktan onaylattıktan sonra -ki bu süreç 10 gündür-
10 günden sonra bu rapor onaylandığında binanızın yeniden inşaat veya güçlendirme süreci başlamış oluyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM HANGİ YAPILARI KAPSIYOR?

Tüm Türkiyeyi kapsamaktadır.Herhangi bir devlet kuruluşundan ya da belediyenizden bir yazı beklemenize gerek yoktur.
Bu kanundan yararlanabilmeniz için T.C.çevre ve şehircilik bakanlığı yetkili kuruluşu Antik proje artı kentsel dönüşüm ofisi’ne başvurarak gerekli incelemeleri yaptırabilirsiniz.

Binanızın deprem riski olup olmadığı ile ilgili bir kanaat oluşturmak istiyorsanız,binanız 1999 yılından önce inşa edildiyse – ki 1999 Marmara depreminden önce yapılan binalar zayıf ve ekonomik ömrünü tamamlamış, yani 50 yıl üzerinde yaşta bir bina ise -bu kanun kapsamında riskli bir bina olarak düşünülebilir.

Yapmanız gereken işlem ise, T.C. Çevre ve Şehircilik bakanlığınca yetkilendirilmiş Antik proje artı kentsel dönüşüm ofisi’ne başvurmaktır.

Bu başvurunuzun ardından binanız ile ilgili tüm teknik inceleme yapılıp raporlar hazırlanıp ve sizin adınıza ilgili bakanlığa başvurulacaktır